ויזה לילדים

ויזה לילדים מתחלקת לשניים, ילדים שהם מתחת לגיל 14 וילדים מעל גיל 14 ועד גיל 18. ההליך עבור ויזה לילדים שהם מעל גיל 14 אך מתחת לגיל 18 זהה להוצאת ויזה לארה"ב עבור מבוגר, ההבדל היחיד הוא שלראיון בשגרירות ארה"ב על הילד להיות מלווה באחד מהוריו או כל אפוטרופוס אחר.

ויזה לילדים מתחת לגיל 14 נעשית בהליך שונה, מועמדים לויזה מקבוצת גיל זו אינם נדרשים להגיע לראיון בשגרירות ארה"ב, אלא אם כן הקונסול שיבדוק את מסמכי הבקשה יחליט אחרת. ישנן שתי דרכים בהן ניתן להעביר את מסמכי הבקשה לויזה עבור ילדכם אל השגרירות:

  1. במידה שבן משפחה מקרבה ראשונה (הורה/אח/אחות) המתגורר באותה הכתובת עם הילד מבקש אף הוא להוציא ויזה לארה"ב יביא בעת הראיון שלו את מסמכי הילד הפטור מהלגיע לראיון.

  2. במידה ואין קרוב משפחה מקרבה ראשונה אשר מבקש ויזה לארה"ב הדרך היחידה להעביר את מסמכי הבקשה עבור ויזה לילדים היא באמצעות שליח מיוחד שיעביר את המסמכים לשגרירות ארה"ב.

מבקשי ויזה לילדים מתחת לגיל 14, עליכם קודם כל לדאוג להיכנס למערכת שגירות ארה"ב לשלם את האגרה עבור הטיפול בויזה לילדים. לאחר שתשלמו את האגרה תבחרו את האופן שבו תרצו שהדרכון ישלח אליכם חזרה יחד עם הויזה. בניגוד לבעבר לא ניתן כעת להזמין שליח מיוחד שיבוא לקחת את הממסכים לשגרירות ויהיה עליכם להגיע אל אחד ממרכזי UPS בארץ, חיפה, נתב"ג או באר שבע ולמסור את המסמכים, ומשם הם יימסרו אל השגרירות בתל אביב. במרכז UPS ייקחו את המעטפה שהכנתם מבעוד מועד עם כל המסמכים הרלוונטים, דרכון, טפסים, אישורים ועוד, ויעבירו אותה אל שגרירות ארה"ב, ובמידה והכל יעבור כשורה תוך כשלושה שבועות תיצור אתכם קשר חברת UPS לתיאום עבור החזרת הדרכון חזרה יחד עם הויזה.

מבקשי ויזה לילדים מתחת לגיל 14, ואשר מתגוררים בתחום האחריות הקונסולרי של הקונסוליה האמריקאית בירושלים, חברת UPS לא מבצעת משלוחים לכל האזורים הכלולים בתחומי הקונסליה ועל כן תידרשו להגיע ולאסוף את הדרכונים מאחד ממרכזי UPS.

זכרו, אינכם נדרשים לתאם מועד ראיון עבור ויזה לילדים מתחת לגיל 14, שירות השליחים של UPS יעביר את המסכים אל שגרירות ארה"ב בתל אביב או בירושלים. אם אחד מבני המשפחה מקרבה ראשונה מגיע לראיון בשגרירות בארה"ב הוא יביא עימו את המסמכים עבור הילד/ים שמתחת לגיל 14.

 
אילו מסמכים יש להכין במעטפה למשלוח לשגרירות ארה"ב

  1. לאחר מילוי טופס DS-160, מתקבל דף אישור על מילוי הטופס אותו יש להדפיס. בחודש פברואר 2010 שונו הטפסים השונים שהיו קיימים והם אוחדו לכדי טופס אחד אשר רק אותו יש למלא, כל טופס אחר לא יתקבל ויגרור החזרה של המסמכים ועיכוב בכל הליך הוצאת ויזה לילדים.

    חשוב לשים לב: את האישור על מילוי טופס DS-160, יש להדפיס באיכות גבוהה במדפסת איכותית. על אישור מילוי הטופס מוטבע ברקוד ייחודי לטופס שמולא, ובמידה ולא ניתן יהיה לקרוא את הברקוד יהיה עיכוב בהליך, על כן כל אישור שיגיע בפורמט אחר כמו צילום במכונת צילום או פקס יגרום לעיכוב בהליך והחזרה של החומר אל השולח.

  2. יש לצרף 2 תמונות צבעוניות של הילד, בו הוא מופיע על גבי רקע לבן, עם אזניים חשופות. על התמונות להיות בגדול של חמישה על חמישה סנטימטר ובעלות איכות גבוהה וברורה. יש לגשת לחנות צילום לבקש תמונה לויזה לארה"ב, בחנות הצילום כבר יודעים מה ההנחיות של השגרירות. בעת מילוי הטופס ניתן לצרף תמונה דיגיטלית אל הבקשה, לשם כך יש לסרוק את התמונה מבעוד מועד או לחלופין לבקש מחנות הצילום את התמונה על דיסק או בדואר אלקטרוני. שתי הדרכים גם שליחת התמונות פיזית וגם צירוף התמונה הדיגיטלית לבקשה מתקבלות מבחינת השגרירות.

  3. לצרף דרכון בתוקף ובאם היתה ויזה בעבר יש לצרף את הצילום שלה.

  4. באם לשני ההורים של הילד יש ויזה לארה"ב, יש לצרף את הצילומים של הויזות ושל הדרכונים. באם לשני ההורים או רק לאחד מן ההורים אין ויזה לארה"ב, יש לצרף שלושה תלושי משכורת אחרונים, וזאת בכדי להוכיח על הקשר הכלכלי לישראל. בנוסף באם לאחד מן ההורים אין ויזה לארה"ב יש לצרף את מכתב של אותו הורה בו הוא מצהיר שהוא מודע לכך שמבקשים ויזה לילדים ושהוא טס לארה"ב והוא מאשר ומסכים לכך.

  5. ילדים הנוסעים בליווי מבוגר/ים אחר/ים שאינו ההורה ( סבא, סבתא וכי"ב), יש לצרף מכתב מההורים  המאשר את נסיעתם עם אותו מבוגר בנוסף לצילום הויזה והדרכון של אותו מבוגר/ים.

  6. יש להמציא אישור על מסגרת החינוכית של הילד, בית ספר או גן, אישור שמעיד שהילד נמצא באותה מסגרת בשנת הלימודים הנוכחית או אישור על רישום לשנה הבאה.

נא להקפיד להכין את כל המסמכים על פי ההנחיות הנ"ל, ולא לצרף שום מסמך נוסף מעבר למה שפורט, כמו כן לא להחסיר אף מסמך, כלומר, שאם לשני ההורים יש ויזות אז לצרף רק את צילום הויזות והדרכונים ואין צורך לצרף תלושי שכר - יש לספר את המסמכים רק על פי דרישת השגרירות.

 
 
2009-2013  © כל הזכויות שמורות למג'יק ויזה צור קשר - תקנון - מדיניות פרטיות  - ויזה לארה"ב - ויזה לארצות הברית