ויזה לארה"ב – מג'יק ויזה

כל מה שיש לדעת על ויזה לארה"ב, שגרירות ארה"ב, שאלות ותשובות, חדשות ועדכונים.

נכתב ע"י admin ב דצמבר - 26 - 2011 סגור לתגובות

אתמול בחג המולד, שיא עונת הקניות ברחבי העולם הנוצרי, התפרסמה ידיעה באתרי החדשות, כדוגמת Ynet, נענע10 ועוד, שעשרות ישראלים נעצרו השבוע בקנדה על ידי משטרת הליפקס בשלושה קניונים שונים והם עומדים להיות מוגרשים מהמדינה. אחת הישראליות שנעצרה, העידה בבית המשפט כי יש ברשותה מסמכים ואישורים המעידים שהיא עובדת בקנדה על פי חוק, אך סבירות גבוהה שאלו מסמכים מזוייפים.עבודה בקניון בקנדה

דובר מטעם משטרת הגבולות של קנדה סיפר כי בסגרת מבצע שנערך נתבצעה פשיטה על מספר קניונים ונתפסו עשרה בני אדם, בחשד שהפרו את חוקי ההגירה אשר אינם מתירים לעבוד באופן לא חוקי.

תופעת הישראלים אשר נוסעים לעבוד בצורה לא חוקית ברחבי העולם, בדגש על ארה"ב, הפכה כבר מזמן לתופעה שכיחה, שמדינות רבות מנסות למגר מתוכה. כל שנה ישראלים רבים, בעיקר צעירים וצעירות שזה אתה השתחררו מהצבא, אורזים את חפציהם וטסים לעבוד במכירת מוצרים בקניונים, ציורי שמן מדלת לדלת, הובלות ועוד, וזאת במטרה להרוויח כסף קל כדי לממן את הלימודים, הטיול הגדול וכי"ב. לרוב הם יודעים שהם נוסעים לעבוד בצורה לא חוקית ומודעים לסיכון, אך ישנם גם כאלה שלא מודעים לכך וחושבים או שהמעסיק שלהם גורם להם לחשוב שהכל תקין וכשר ולא מתבצעת כל עבירה.

עכשיו נשאלת השאלה, מה הקשר בין ישראלים שנתפסו עובדים לא חוקי בקנדה אל ויזה לארה"ב? ובכן בתחילת חודש דצמבר 2011, אושרה תוכנית משותפת לקנדה ולארה"ב שבה יגבירו את כל הפיקוח הבטוחני במעברי הגבול בין שתי המדינות. לפי ההסכם, המדינות תחלוקנה מידע בכל הנוגע לאזרחים זרים אשר בקשתם לאישור ויזה נדחתה או שכניסתם למדינה סורבה, קרי, מידע על ישראלים אשר נתפסו וגורשו מקנדה ומארה"ב בגין עבודה לא חוקית או כל סיבה אחרת יועבר בין שתי המדינות. משמעות הדבר שעכשיו ישנו סיכון גדול מאד בלהיתפס עובדים בצורה לא חוקית, שכן אם תתפסו במדינה אחת, לא מספיק שתספגו את העונשים מצד אותה המדינה, סבירות גבוהה שכניסתכם בעתיד למדינה אחרת לא תתאפשר.

ישראלים אשר שוהים במדינה זרה בניגוד לחוק המקומי או עובדים בצורה לא חוקית עושים זאת על אחריותם בלבד, זוהי הצהרת משרד החוץ הישראלי, שאין בכוונתו להתערב במידה ואזרחי ישראל ייתפסו בדבר עבירה שכזה - אתר משרד החוץ

בחודש יוני 2011, יצאה שגרירות ארה"ב בקמפיין רחב היקף בתקשורת הישראלית, הכלל מדיה כתובה, אלקטורנית וטלויזיה, ובו היא הזהירה מפני ישראלים אשר מוציאים ויזה לארה"ב במטרה לטייל בה, אך בסופו של דבר עובדים בצורה בלתי חוקית. הקמפיין  התמקד בעיקר בצעירים וכלל עדויות מצולמות של ישראלים אשר נתפסו עובדים בצורה לא חוקית, ואשר טענו שהמעסיק שלהם בארה"ב אמר שאם יש להם ויזה לארה"ב אז הם יכולים לבוא ולעבוד בראש שקט. ישראלים שנתפסים עובדים לא חוקי יקבלו קנס וגירוש מהמדינה ולעתים מאסר בפועל ואף איסור כניסה גורף לארה"ב.

בחודש דצמבר 2011, שגרירות ארה"ב הודיעה על שינוי אופן הוצאת ויזה לארה"ב, והוזילה את ההליך בכ-120 ש"ח. ישראלים רבים התרעמו על כך, דבר שהיה בולט מאד בטוקבקים, שלא מובן למה בכלל צריכים לשלם על ויזה לארה"ב, שכשם שאמריקאים לא צריכים ויזה לישראל כך ישראלים לא צריכים ויזה לארה"ב.

ישנן 36 מדינות אשר חברות בהסכם עם ארה"ב ובמסגרת הסכם זה אזרחי אותן מדינות לא נזקקים לויזה לארה"ב באם הם רוצים לבקר במדינה, אחד קריטריונים העיקריים להתקבל לתוכנית זו הוא אחוז הגירה לא חוקית/עבודה לא חוקית נמוך, וכפי שאתם למדים אנחנו עוד רחוקים מכך.

לסיכום, ויזה לארה"ב ניתנת בקלות לאלו מכם שבאמת ובתמים מעוניינים לטוס ולטייל בארה"ב, לאלו מכם שיש תוכניות אחרות, השגרירות ערה לכך כעת יותר מבעבר, ובאם זאת התוכנית שלכם הם יעלו עליה.

קטגוריות: ויזה לארה"ב

Comments are closed.