ויזה לארה"ב – מג'יק ויזה

כל מה שיש לדעת על ויזה לארה"ב, שגרירות ארה"ב, שאלות ותשובות, חדשות ועדכונים.

נכתב ע"י admin ב ינואר - 23 - 2012 סגור לתגובות

מזה מספר שנים נמצאת כלכלת ארצות הברית בקשיים, שהחלו כבר בשנת 2008 עם פרוץ משבר הסאב פריים, משבר שנמשך עד היום, ואף צפוי להחמיר בשנת 2012. קשיים אלו בנוסף לריח הבחירות המתקרבות לנשיאות ארצות הברית, מביאים את הממשל האמריקאי לחפש דרכים חדשות ויצירתיות לשפר את מצבה הכלכלי של האומה, בכל דרך אפשרית.

לאחרונה פורסמו דברים באשר לשאיפתו של נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, להגדיל את נפח התיירות הנכנסת לארה"ב, ובפרט ממדינות עתירות אוכלוסייה ובעלות כלכלה מתפתחת אשר מסתמנות כמעצמות עתידיות כגון ברזיל, והענק האדום – סין.

זה המקום להזכיר כי אוכלוסיית סין, מונה כיום כמיליארד ושלוש מאות אלף איש, ובעלת שיעור צמיחה של מעל לשמונה אחוזים, הינה מעצמה כלכלית בהתהוות. בנוסף לצמיחה הכלכלית, השינוי הדמוגרפי בה מביא לעלייה מתמדת ברמת החיים של התושבים, אשר נחשפים יותר ויותר למערב ולתרבות הצריכה והמותגים.

אוכלוסיית ברזיל המונה כיום כמאה ושבעים מיליון איש, ובעלת שעור צמיחה של חמישה וחצי אחוזים, ונחשבת גם היא לחברה עתידית ב"מועדון מעצמות העל".

דבריו של הנשיא אובמה הינם פועל יוצא של המצב הכלכלי בארצות הברית עקב המיתון שראשיתו בשנת 2008. שאיפתו הינה להגדיל את מספר התיירים הנכנסים למדינה, ובכך לפתח את תחום התיירות בארצות הברית, וליצור מקומות עבודה חדשים לאזרחי ארצות הברית.

ארצות הברית מהווה יעד תיירותי נחשק לאזרחי העולם, כשרבות מן הערים המרכזיות בה כגון ניו יורק, לוס אנג'לס, בוסטון ועוד, מככבות באמצעי התקשורת, ומונומנטים רבים מוכרים לכל אדם עוד לפני שראה אותם במציאות – כגון פסל החירות, גשר הזהב בסן פרנסיסקו, גבעות הוליווד ועוד.

כמו כן, ישנן מדינות שכלכלתן נסמכת על תיירות כהכנסה עיקרית ומקור פרנסה לתושביה כדוגמת פארק השעשועים "דיסני וורלד" בפלורידה, תעשיית ההימורים של לאס ווגאס במדינת נוואדה, ועוד.

לאחר פיגועי האחד עשר בספטמבר 2001, חלה החמרה בנהלים להענקת ויזה לארצות הברית, כלפי אזרחי מדינות אשר אינם נכללות בהסדר waiver program (הסדר המעניק כניסה לתחומי ארצות הברית ללא הוצרך בהוצאת ויזה).

בנוסף לאיומי הטרור מחוץ, מנסה הממשל האמריקאי למזער את כמות העובדים הלא חוקיים בתחומי ארצות הברית, ולכן מקשה על אלו המבקשים להוציא ויזה לארה"ב.

גורמים בענף התיירות בארה"ב טוענים מזה שנים, כי החמרות אלו בהנפקת אשרות, מרחיקות את התיירים מתחומי ארצות הברית, ומונעות צמיחת הענף, אשר הכניס בשנת 2010 כ-134 מיליארד דולר.

שאיפתו של אובמה לעידוד התיירות הביאה להקמת וועדה שתבחן אפשרויות להקלת הענקת ויזה לארה"ב לתיירים מסין וברזיל, באמצעות הגדלת המכסות, קיצור משך ההמתנה לראיון ועוד.

לצערנו, הצהרותיו של הנשיא אובמה אינן מהוות בשורה עבורי אזרחי מדינת ישראל המעוניינים בויזה לארה"ב. אלו עדיין יאלצו לעבור תהליך מלא להוצאת הויזה הכולל מילוי טפסים וראיון אישי, במהלכו ידרשו להציג מסמכים כאלו ואחרים המעידים על כך שאינם מהווים סיכון זה או אחר כתיירים (סיכון בטחוני, מועדים לעבוד ללא היתר, וכיו"ב).

Comments are closed.