ויזה לארה"ב – מג'יק ויזה

כל מה שיש לדעת על ויזה לארה"ב, שגרירות ארה"ב, שאלות ותשובות, חדשות ועדכונים.

נכתב ע"י admin ב ינואר - 29 - 2012 סגור לתגובות

"כשזה מגיע להוצאת ויזה לארה"ב, הראיון מול הקונסול בשגרירות זה השלב היחיד שחשוב." כל אדם אשר מעוניין לבקר בארה"ב, בין אם זה זה כסטודנט, כתייר או למטרת עבודה, וודאי שמע את המשפט הזה פעמים רבות. ישנם המון מיתוסים ותפיסה מוטעית סביב ויזה לארה"ב והליך ההוצאה שלה, ועל כן אנשים מקבלים עצות אחיתופל אשר מנחות אותם אילו פרטים יש למסור במילוי הטפסים ואילו לא, מיתוסים לגבי תוקף הויזה, כיצד יש לנהוג בראיון בשגרירות ושכל טעות קטנה תסתיים בסירוב לויזה ועוד. בפוסט זה אנחנו נמנה את המיתוסים השכיחים ביותר שאנו שומעים בקרב לקוחותינו ונפריח אותם.

1. אם בתוקפה של הויזה נותרו פחות משישה חודשים, יהיה עליכם להנפיק ויזה חדשה אם ברצונכם לטוס בתוקפה זו לארה"ב.

עובדה זו היא לחלוטין לא נכונה. ניתן להשתמש בויזה לארה"ב שברשותכם כל עוד היא בתוקף. משך השהייה בארה"ב ייקבע על ידי נציג מחלקת ההגירה בעת כניסתכם למדינה ולא על פי תוקף הויזה שברשותכם.

ויזה לארה"ב

2. קיימת מכסה שנתית קבועה מראש של מספר הויזות שמאושרות.

לא קיימת שום מגבלה על מספר ויזות התייר אשר מונפקות מדי שנה, קיימות מגבלות על סוגים אחרים של ויזות.

3. אם יש לכם ילדים שלהם אזרחות אמריקאית, אזי לא תאושר בקשת הויזה שלכם.

אין זה נכון. ויזה לארה"ב מאושרת למי שיצליח לאשש את העובדה שמטרת הנסיעה האמיתית שלו היא לבקר בארה"ב ולא להגר לשם בצורה לא חוקית. מי שיצליח בכך הויזה שלו תאושר.

4. אם בקשתכם לויזה סורבה בעבר, אין זה סביר שתקבלו ויזה בעתיד.

ישנם תנאים מסויימים שיש לעמוד בהם ופקטורים רבים שנלקחים בחשבון בכדי שבקשתכם עבור ויזה לארה"ב תאושר, העובדה שבעבר קיבלתם סירוב לויזה לארה"ב אינה משפיעה בהכרח על הניסיון הנוסף שלכם להוציא ויזה לארה"ב. כל הבקשות האמיתיות לויזה (האמת נתונה לסובייקטיביות המראיין), בקשות אשר מטרת הנסיעה אכן תואמת לסוג הויזה אותה מבקשים וכל התנאים והפקטורים מתאימים, תאושרנה.

אם בתום הראיון קיבלתם סירוב לויזה, הקונסול יאמר בפניכם את הסיבה מדוע הבקשה לויזה לא אושרה. באם כעת אתם חושבים שאתם עומדים בתנאים שבגינם סורבתם בעבר, תוכלו להגיש בקשה חוזרת – יש לזכור את המלצת השגרירות להמתין תקופה של שנה בין בקשה לבקשה.

5. אם ביקרתם במדינות שלארה"ב אין יחסים איתן כדוגמת קובה לא תאושר בקשתכם לויזה.

אין זה נכון. חרף העובדה שעליכם למנות בטופס הבקשה לויזה את המדינות בהן ביקרתם ב-5 השנים האחרונות, העובדה שביקרתם במדינה כזו או אחרת לא תשפיע במידה רבה על ההחלטה האם לאשר לכם ויזה או לא.

6. אם היתה לכם ויזה לארה"ב בעבר, משמעות הדבר שקבלת הויזה בשנית היא וודאית.

ללא ספק אחד המיתוסים השכיחים ביותר, בו אנשים סבורים שהעובדה שהיתה להם ויזה לארה"ב בעבר, אזי הבקשה שלהם לחידוש הויזה תאושר באופן אוטמאטי, או שמכיוון שהיתה להם ויזה בעבר אז אין הם צריכים לעבור את כל הליך הוצאת הויזה מפני שזה רק חידוש.

חידוש ויזה לארה"ב הינו הליך הזהה לחלוטין להוצאת ויזה לארה"ב בפעם הראשונה, ואין זה וודאי שהבקשה תאושר בשנית.  בכל פעם שניגשים להוציא ויזה לארצות הברית יש לעמוד בכל התנאים והדרישות (אשר מתעדכנות כל הזמן). אם בעבר ביצעתם overstay, שהייה מעבר לזמן שניתן לכם, הורשעתם באיזה דבר עבירה וכי"ב, ייתכן ותהיה לזה השפעה על הבקשה שלכם לחידוש הויזה.

7. אם תבקשו להאריך את השהייה המותרת שקיבלתם בארה"ב, אז בפעם הבאה שתרצו להוציא ויזה היא לא תאושר.

נכון בצורה חלקית. שהייה מעבר לזמן שאושר לכם (overstay) היא עבירה חמורה ביותר. ניתן לבקש הארכה של משך השהייה אך יש לדאוג שמקבלים אישור ומבקשים זאת בזמן, מפני שאם לא קיבלתם את האישור ואכן נישארתם מעבר לזמן שניתן לכם, אז הייתם שוהים בלתי חוקיים ובאמת כשתרצו להוציא ויזה חדשה, או תרצו לבקר שוב בארה"ב, סבירות גבוהה שלא תאושר כניסתכם ולא תחודש הויזה, אלא אם כן תצליחו להוכיח אחרת.

8. אם תהיו מתוחים ולחוצים, הקונסול יחשוב שאתם מנסים להסתיר משהו ולא יאשר את בקשתכם.

עובדה לא נכונה. לגשת לראיון לא מתוחים זו עצה נהדרת, אבל מה עם כל אותם אנשים שהם ביישנים מטבעם ואין להם את הכישורים לתקשר עם אנשים אחרים שאינם מכירים. גם אם בדרך כלל יש לכם בטחון עצמי זה נורמלי לחלוטין להילחץ ולהיות מתוחים כאשר אתם ניגשים לשגרירות של מדינה זרה שמדברים שם בשפה זרה על עתידכם באותה מדינה זרה. הקונסולים שמראיינים אתכם יודעים את כל זה, גם הם בני אדם. גמגום קל או ידיים רועדות לא יפחיתו את הסיכויים שלכם לקבל ויזה לארה"ב.

ראיון בשגרירות ארה"ב

8. בזמן הראיון, חשוב מאד לשמור על קשר עין עם הקונסול.

תיאורטית, שמירה על קשר עין מעידה על כך שאין לכם שום דבר להסתיר. תזכרו שאתם נכנסים לשגרירות לא בכדי להיפגש עם סוכן FBI שיושב מולכם ובוחן כל תנועה שאתם עושים ושהראיון הוא לא חקירה. הקונסול הוא עובד של השגרירות והוא אינו רואה בכם כעבריינים פוטנציאלים. כאשר אתם משוחחים עם מישהו, זה נורמלי לחלוטין להביט אל אותו האדם בעיניים. יחד עם זאת אם מדי פעם תסיטו את מבטכם להתסכל למעלה או למטה, ימנה או שמאלה, המראיין לא יחשוב מידיית שאתם משקרים או מסתירים משהו.

9. הראיון בפני הקונסול הוא החלק הכי חשוב בכל הליך הוצאת הויזה.

אינו נכון לחלוטין. אם אתם מאמינים באמירה זו אז אתם לא מתרכזים בדבר הכי חשוב באמת: מסירת כל המסמכים הנחוצים. אם הראיון היה באמת הדבר היחיד שחשוב, אז כל אדם שהוא שחקן מטבעו היה יכול להשיג ויזה לארה"ב בלי בעיות. אנשים רבים מגיעים לראיון כאשר הם לא מביאים איתם אישורים שיעידו על הקשרים שלהם לישראל, הן כלכליים והן אישיים, ועקב כך אין הם יכולים להוכיח שאין בכוונתם להגר או לעבוד באופן לא חוקי בארה"ב, על כן הכנת כל המסמכים היא הכרחית וחשובה מכל. אם אתם מגישים בקשה לויזת סטודנט או ויזה למטרת עבודה והגשתם את כל המסמכים הדרושים לשם הוצאת הויזה, אז הראיון עצמו הוא רק עניין פורמלי שלא אמור לקחת יותר ממספר דקות.

לסיכום:
אנשים רבים אומרים שהדבר הטוב ביותר שאתם יכולים לעשות כאשר אתם ניגשים לראיון בשגרירות הוא להיות עצמכם. אך זוהי לא באמת עצה. מה עוד אתם יכולים להיות חוץ מעצמכם? המציאות היא שאתם צריכים להתייחס לראיון הזה כאילו זה דבר לא הכי נחמד שאתם צריכים לעבור בכדי להשיג את המטרה שלכם. זה זהה למבחן נוסף שאתם צריכים לעבור כאשר אתם ניגשים לראיון עבודה – כל עוד תהיו מוכנים, אין לכם שום סיבה להיות מודאגים.

אחת הטעיות שאנשים עושים בבואם להוציא ויזה לארה"ב היא בקשה לסוג ויזה שאינו טועם למטרת הנסיעה האמיתית של אותו מבקש אשרה. להלן עוד כמה מיתוסים ותפיסות מוטעות בנושא זה:

10. ויזת תייר (B1/B2) מאפשר לבקר בארצות הברית לתקופה בלתי מוגבלת.

לא נכון. ויזת תייר B1/B2 מאפשרת לכם לטייל בארה"ב לתקופות קצרות וקצובות כתיירים, לביקור חברים או משפחה, טיפולים רפואיים, פגישות עסקיות וכנסים.

לאחר רדתכם מן המטוס בארה"ב תפגשו קודם כל את נציג המשרד לביטחון פנים האמריקאי, בביקורת ההגירה, והוא ייקבע מה משך הזמן בו תוכלו לשהות בארה"ב. משך השהייה המקסימלי שבדרך כלל מאושר לשהייה בארה"ב תחת ויזת תייר הוא שישה חודשים.

11. לעבוד בארה"ב תחת ויזת תייר (B1/B2) זה דבר חוקי ואין כל פסול בכך.

לא נכון לחלוטין. לתיירים בארצות הברית אסור לעבוד תחת ויזת B1/B2, בין אם משלמים להם ובין אם לא. יחד עם זאת, ויזת B1/B2 מאפשרת לטוס לארה"ב לתקופה קצובה של זמן בכדי לבצע מספר מוגדר של פעולות הקשורות לעסקים כגון: ביקור אצל לקוחות, פגישות עסקיות או ניהול משא ומתן, ביקור בכנסים, מתן הרצאות והשתתפות לצורך מחקר לתקופה קצרה שבה מבקש הויזה לא מקבל שום תשלום מכל סוג שהוא.

12. מבקרים בארה"ב תחת ויזת B1/B2 יכולים ללמוד במוסדות לימודים.

ויזת סטודנט

גם עובדה זו אינה נכונה. תחת ויזת תייר חל איסור מוחלט על לימודים, ולא מדובר רק על לימודים אקדמאים באוניברסיטה אלא אפילו קורס פשוט באנגלית.

ישנם מספר קטגוריות של ויזה לאלו מכם אשר מעוניינים ללמוד בארה"ב: F, M ו-J. בכדי לעמוד בתנאים ובדרישות לויזת סטודנט עליכם המועמדים להציג ידע נרחב מספיק של השפה האנגלית, ולהוכיח שיש ביכולתכם לממן את כל ההוצאות שיהיו לכם בזמן הלימודים בארצות הברית, שכן להזכירכם זוהי ויזת סטודנט ואין אישור לעבוד תחת ויזה זו.

מלבד הצגת יכולת שליטה בשפה האנגלית, יש כמובן להירשם ולשלם את שכר הלימוד באותו מוסד לימודים, לשלם אגרה מיוחדת עבור ויזת סטודנט וכמו כן יש להמציא אישור עבוד הויזה מאותו מוסד לימודים. ויזת F ו-M דורשות הצגת טופס I-20 וויזת J דורשת הצגת טופס DS-2019.

Comments are closed.