ויזה לארה"ב – מג'יק ויזה

כל מה שיש לדעת על ויזה לארה"ב, שגרירות ארה"ב, שאלות ותשובות, חדשות ועדכונים.

נכתב ע"י admin ב מרץ - 4 - 2012 סגור לתגובות

לפני כשנתיים פנה חבר הכנסת מטעם מפלגת "האיחוד הלאומי", מיכאל בן ארי, בבקשה להנפקת ויזה לארה"ב. לדבריו מאחר ולא נענה בפעם הראשונה, פנה שנית לפני כשמונה חודשים בבקשה נוספת להנפקת ויזה לארה"ב, ונענה כי יקבל תשובה בתוך שלושה שבועות.

משלא ניתנה התשובה, פנה בן ארי דרך יחידת קשרי החוץ של הכנסת, וליושב ראש הכנסת, מר רובי ריבלין, ואז נענה בשלילה לבקשתו.

בן ארי, הנוסע לראשונה בחייו לחו"ל, אמור היה להשתתף בשורת כנסים לעידוד עלייה למדינת ישראל מטעם מפלגתו "ארץ ישראל שלנו" – פלג במפלגת "האיחוד הלאומי".
ובטפסי הבקשה להנפקת ויזה לארה"ב הצהיר כי תלוי ועומד נגדו תיק חקירה פלילי, עקב הפגנה בה השתתף בתקופת ההתנתקות. עקב כך עיכבו נציגי שגרירות ארצות הברית את בקשתו לויזה.

בין הסיבות שהועלו לסירוב לבקשה היו עברו הפלילי של ח"כ בן ארי.

השערה נוספת טענה כי בשל השתייכותו בעבר לתנועת כ"ך – תנועתו של הרב כהנא, אשר הוצאה אל מחוץ לחוק, ומסווגת על ידי ממשל ארצות הברית כארגון טרור.

השערה אחרת שעלתה הייתה החשש של השלטונות האמריקאים לפגיעה בו במהלך שהותו בארה"ב, וכאן המקום להזכיר כי מורו ורבו של בן ארי, הרב כהנא, נרצח בארצות הברית על ידי מתנקש מוסלמי.

בתגובה לטענות אלו אמר ח"כ בן ארי:  "התרוץ שנמסר מפי גורמים אמריקאים הוא תרוץ עלוב. לא הדאגה לשלומי מטרידה את גורמים בממשל אלא שנאתם כלפי וכלפי הרב כהנא הי"ד. בשיחה שנערכה ביני לבין הקונסוליה הם חזרו פעם אחר פעם ושאלו על הקשר שלי עם תנועת כ"ך ועל העובדה שאני חבר של ברוך מרזל ואיתמר בן גביר. מוזר שאותם גורמים שמאפשרים לח"כים אחמד טיבי וחנין זועבי לטייל לאורכה ולרוחבה של ארה"ב, מחוף אל חוף, הם אלה שמונעים ממני את האפשרות לעשות זאת".

עוד הוסיף ואמר:" אנחנו חיים בעולם הפוך, מבחינת האמריקאנים אני טרוריסט ולעומת זאת רוצחים מחבלים הם אנשי שלום שזכאים לקבל ויזה. נוכח המדיניות המקולקלת הזאת של גורמים בממשל לא פלא שאותם מחבלים ערבים מרגישים בארה"ב בבית ואחר כך הם מפוצצים בנינים ומביאים חורבן", הוסיף בן ארי, אשר היה אמור להגיע מחר לדינר שעורך הרב וולפא בניו יורק ולהשתתף בכנסים המעודדים יהודים לעלות לישראל".

כאשר שגריר ארה"ב בישראל, דן שפירו, נשאל מדוע סורב בן ארי בקבלת ויזה לארה"ב בעת ביקורו בכנסת, השיב כי הנושא אינו נמצא בסמכותו.

שגרירות ארה"ב הגיבה: "החוק בארה"ב אוסר על חשיפת מידע בנוגע לויזה של אנשים בפני צדדים שלישיים. עקב כך אנחנו לא רשאים להתייחס גם לפרטי המקרה הזה".

יושב ראש הכנסת, מר רובי ריבלין, טען כי בקשתו של מיכאל בן ארי נדחתה על בסיס סעיף שמאפשר לרשויות האמריקאיות למנוע ויזה מאנשים שהשתתפו בפעילות טרור, או שמשמשים כנציגים או כחברים בארגון שהוגדר כארגון טרור זר על ידם.

ריבלין פנה במכתב לשגריר ארצות הברית בישראל, דן שפירו, ובו הביע זעם על התנהלות הממשל האמריקאי מול ח"כ מכהן כחוק במדינת ישראל, בהנפקת ויזה לארה"ב.

"אני מוחה על החלטה ומבקש כי תשקלו מחדש", כתב. "בן ארי הוא חבר כנסת מטעם מפלגת האיחוד הלאומי, בסיעה לגיטימית לחלוטין. אנו רואים בחומרה את ההחלטה לפסול נבחר ציבור של מדינת ישראל".

"ח"כ מיכאל בן ארי מסר לי כי קונסוליית ארה"ב הודיעה לו שהיא אינה יכולה להעניק לו אשרת מבקר, על סמך סעיף בחוק ההגירה והלאום האמריקאי המאפשר לסרב להעניק אשרה למי שהיה מעורב בפעילות טרור או שמשמש כנציג או חבר בארגון המוגדר כארגון טרור זר ע"י שר החוץ האמריקאי" – כותב ריבלין – "הריני מביע את מחאתי נוכח החלטה זו ומבקש כי תישקל מחדש. ח"כ בן ארי הוא חבר כנסת המייצג את סיעת האיחוד הלאומי, שלה מעמד לגיטימי לחלוטין בפרלמנט הישראלי. כנציג ציבור נבחר במדינת ישראל, ידידה קרובה של ארה"ב, אין להחשיבו חבר בכל ארגון טרור ואין למנוע ממנו לבקר בארה"ב.

"אנו רואים בחומרה רבה את ההחלטה הזו, לפסול נציג נבחר של מדינת ישראל, שהשלטון בה נסמך על עקרונות של חוק ודמוקרטיה" מסיים יו"ר הכנסת, המבקש את תגובתו המהירה של שגריר ארה"ב.

ח"כ בן ארי אמר בתגובה: "הממשל בארה"ב המקבל בזרועות פתוחות את אחמדינג'ד שקורא להשמדת ישראל את אבו מאזן שתיכנן את רצח הילדים במעלות, ואת אחמד טיבי שמעודד שהידים בהתלהבות, בחר לחסום את דרכי להיפגש עם קהילות יהודיות בארה"ב ולעודד עליה לישראל, בטענה שאני טרוריסט. עכשיו ניתן להבין שהעיוורון האמרקאי שאינו מבחין מי טרוריסט המאיים על שלום העולם, הוא שהביא עליהם את הפיגועים הנוראים של האחד עשר בספטמבר".

מקורות:

http://news.walla.co.il/?w=//1604732

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/233917

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/234061

קטגוריות: ויזה לארה"ב

Comments are closed.