מועמדים לויזה בעלי רקע טכנולוגי ו/או מדעי


ברוב מקרי בקשות הויזה, בסיום הראיון יודיע הקונסול האם בקשתכם לויזה אושרה או האם היא סורבה. יחד עם זאת ישנם מקרים בהם נדרשים הליכים נוספים בכדי לאשר את בקשת הויזה של אותו מועמד.

מבקשי ויזה לארה"ב אשר לומדים או עוסקים באיזשהו תחום מדעי או בתחום הטכני, ייתכן וידרשו לתהליכים נוספים לאישור הבקשה שלהם. ההליך הנוסף אורך בדרך כלל תקופה של בין שלושה לארבעה שבועות עד לקבלת החלטה. מועמדים לויזה בעלי רקע טכני או מדעי עלולים להיות מושפעים מהליכים נוספים אלה, על כן מומלץ לבקש את הבקשה עבור ויזה לארה"ב כמה שיותר מוקדם, אין לחכות לתקופה קצרה לפני הנסיעה המתוכננת, תכננו מראש ובגישו בקשה בהקדם על מנת שלא תפספסו את הטיול שאתם רוצים לעשות או הפגישה העסקית החשובה שלכם.

בכדי שהקונסול יכול להמשיך את הטיפול בבקשה שלכם נדרש מידע נוסף ואישורים נוספים. תהליך זה של בחינת המסמכים הנוספים וקבלת החלטה בנוגע לבקשה שלכם עושי להימשך בין שלושה לארבעה שבועות מרגע רבלת המידע הנדרש. יש לצרף את כל המסמכים בשפה האנגלית.

להלן המסמכים הנוספים שהשגרירות דורשת למועמדים בעלי רקע טכני ו/או מדעי:

  1. ניסיון תעסוקתי: יש לשלוח קורות חיים מפורטים עם תיאורים מדוייקים בכל הנודע לעיסוק הנוכחי שלכם והקודם, מחקר נוכחי שאתם עורכים והקודם, איזו התמחות היתה לכם בלימודים ו/או באיזו תוכנית מחקר השתתפתם.

  2. השכלה: יש לציין את כל מוסדות הלימודים בהם למדתם, שם המוסד, באילו שנים. יש לציין תחומי לימוד, אילו תארים רכשתם ונושאי מחקר שערכתם או השתתפתם.

  3. כישורים מיוחדים: יש לכלול כל מידע בנוגע לשפות שאתם דוברים, מידע על שירות צבאי, הכשרה במחשבים, עבודה בתעשייה צבאית או כל הכשרה מיוחדת אחרת.

  4. מכתב הזמנה: באם אתם נוסעים לכנס כלשהו, תערוכה או פגישה עסקית יש לצרף מכתב הזמנה בו יתוארו בפירוט: מטרת הנסיעה, הכתובת בה אתם מתכוונים לשהות, פרטי ההתקשרות ואתר האינטרנט של החברה בה בכוונתכם לבקר או הכנס שבכוונתכם להשתתף בו ו/או המוסד בו בכוונתכם לבקר בעת שהותכם בארה"ב.

  5. רשימת פרסומים: יש לכלול רשימה של כל המאמרים והפרסומים שלכם. יש לפרט את הכותרת, הנושא, התאריך שבו פרסום ותקציר כללי או סיכום של הפרסום/הפרוייקט.

  6. נסיעות: יש לפרט את כל הנסיעות שלכם לחו"ל ב-10 השנים האחרונות. יש לפרט מדינה ובאיזו שנה ביקרתם בה, כמו כן יש לצרף לו"ז מפורט של הנסיעה הנוכחית שלכם לארה"ב.

מועמדים לויזה אשר מציגים בעת הראיון את כל המידע הנדרש באופן מפורט כפי שפורט לעיל, יקלו על השגרירות בכל הנוגע להמשך הטיפול בבקשה וזירוזה. המידע אותו תידרשו להציג בפני הקונסול משתנה מאדם לאחר, אך האופן כללי השגרירות מבקשת שמועמדים לויזה יכינו מראש את כל המסמכים בצורה המפורטת, המדוייקת ובשפה האנגלית.

 


טופס DS-160 - רקע ומידע

ראיון שגרירות ארה"ב

על מי להגיע לראיון?

מה להביא לראיון?

יום הראיון

מכתב מהמעסיק

מועמדים בעלי רקע טכנולוגי או מדעי

מה נדרש בכדי להוציא ויזה לילד?


כיצד לקבוע ראיון חירום/דחוף?

בעל אזרחות זרה, האם יש צורך ויזה?

שגרירות ארה"ב - ראיון בנוהל הישן

   

2009-2013  © כל הזכויות שמורות למג'יק ויזה
צור קשר - תקנון - מדיניות פרטיות  - ויזה לארה"ב - ויזה לארצות הברית