חידוש ויזה לארה"ב

כל התיירים הזרים (מלבד מספר מדינות) המעוניינים להיכנס לשטחה של ארה"ב נדרשים להנפיק מבעוד מועד ויזה לארה"ב. ללא ויזה, לא יורשו התיירים לעלות על המטוס, שכן בעת הצ'ק אין בשדה התעופה אתם תידרשו להציג את הויזה. במידה ותגיעו לארה"ב ללא ויזה לא תאושר כניסתכם וישלחו אתכם כלעומת שבאתם. לכל מטרת ביקור בארה"ב יש את סוג הויזה שמתאימה עבורו. סוגי הויזה השכיחים ביותר הם ויזת תייר, ויזת סטודנט, ויזת עבודה וויזה לשהייה חוקית - גרין קארד. הויזה ניתנת לתקופה מוגבלת, בדרך כלל לתקופה של 10 שנים אך ישנם מקרים בהם התוקף קצוב לתקופה קצרה יותר. על כן אחת לכמה שנים יש לדאוג לבצע חידוש ויזה לארה"ב בשגרירות ארה"ב. לאלו מכם ששוהים כבר בארה"ב, ניתן לבצע חידוש ויזה לארה"ב שם ואין חובה לחזור לשם כך לישראל. בד בבד, מומלץ לחדש את הויזה בישראל שכן יותר קשה להוכיח את הקשרים שלכם לישראל כאשר אתם נמצאים בארץ זרה.

ישראלים רבים שיש ברשותם ויזה לארה"ב שאינה בתוקף, אינם מודעים לכך שהליך חידוש ויזה לארה"ב הינו השלב החשוב ביותר אם ברצונם לבקר שוב בארה"ב. חידוש ויזה לארה"ב במרבית הפעמים פשוט יותר מאשר הוצאת הויזה בפעם הראשונה. בד בבד, יש לדאוג להתחיל ולחדש את הויזה לפני מועד הנסיעה שלכם, שכן למרות שאתם יכולים להיכנס לארה"ב גם עם ויזה שתוקפה פחות משישה חודשים (בניגוד לדעה הרווחת שלא ניתן) הדבר עלול להשפיע על החלטת משך השהייה שתקבלו מפקיד ההגירה בכניסה לארה"ב. על כן מומלץ להתחיל בהליך חידוש ויזה לארה"ב טרם מועד פקיעתה של הויזה הנוכחית, מה גם שההליכים, הטפסים והדרישות השתנו מאז שהונפקה עבורכם הויזה לראשונה.

למרות העובדה שההליך הינו בנאלי, ישראלים רבים מוצאים את עצמם מגיעים לראיון בשגרירות ארה"ב כאשר הם אינם מוכנים כהלכה, שכן שלב הראיון הוא השלב החשוב ביותר בכל הליך חידוש ויזה לארה"ב. אלו מכם אשר יקפידו על ביצוע כל שלב ושלב בהליך יעלו את הסיכויים שלהם לקבל מחדש את הויזה לארה"ב. חידוש ויזה לארה"ב זהה במהותו להוצאת ויזה בפעם הראשונה מבחינת התהליך והוא כולל שלושה שלבים אשר לא ניתן לדלג בינהם וחייבים לבצע אותם על פי הסדר: שלב מילוי הטפסים, שלב תיאום הראיון ושלב הראיון האישי.

שלב ראשון - מילוי הטפסים

השלב הראשון בהליך חידוש ויזה לארה"ב הוא מילוי הטפסים דרך אתר שגרירות ארה"ב. בפברואר 2010 שונה הטופס והוא הפך להיות טופס מקוון, משמעות הדבר שבכדי למלא את הטופס עליכם להיות בעלי חיבור לאינטרנט. את הטופס יש למלא בשפה האנגלית והוא מורכב מכ-20 שלבים שונים הכוללים שאלות על פרטים אישיים כגון, שם, מספר דרכון, פרטי יצירת קשר, והוא כולל גם שאלות על עבר מקצועי, אקדמאי בטחוני, פרטי משפחה ועוד. כאשר אתם חותמים באופן אלקטרוני בסיום הטופס אתם בעצם מצהירים שכל מה שמילאתם הינו האמת ועל כן בעת הראיון אם תימצא אי התאמה בין הטופס לבין המידע שבידי השגרירות או המידע שתמסרו בעל פה עלולה להיווצר בעיה, על כן יש לוודא שאת הטופס ממלאים כמו שצריך ללא שגיאות, ללא מסירת מידע כוזב ובלי למלא פרטים שאינם רלוונטים עבורכם ועלולים בסופו של דבר לפגוע בסיכויים שלכם.

שלב שני - תיאום הראיון

השלב השני הוא תיאום הראיון, בכדי לתאם ראיון יהיה עליכם להיכנס אל תוך אתר שגרירות ארה"ב ולבצע רישום, בו תזינו את פרטיכם האישיים, את מספר אישור הטופס שמילאתם - לכן לא ניתן לדלג שלב ולקבוע קודם כל ראיון מפני שאתם צריכים את מספר אישור הטופס שמתקבל רק לאחר החתימה האלקטרונית שלו. לאחר מכן תידרשו לשלם אגרה עבור חידוש ויזה לארה"ב. עלות האגרה היא$160 לויזת תייר, ניתן לשלם את האגרה באופן מקוון באמצעות כרטיס אשראי (ויזה או מאסטרכארד בינלאומיים בלבד) או לחלופין לשלם במזומן בסניפי הדואר. בכדי לשלם במזומן בסניפי הדואר יש להדפיס את שובר התשלום מן האתר, כל שובר הינו אישי ואינו ניתן להעברה ובנוסף הינו מוקבל בזמן ויש לשלמו באופן מיידי, שכן קרו מקרים בעבר שלאחר שהטופס שולם כבר בדואר לא ניתן היה להזין את מספר האישור שלו חזרה במערכת בכדי להעיד שהוא שולם. על כן מומלץ לשלם את האגרה בכרטיס אשראי בלבד. לאחר הסדרת נושא התשלום תוכלו לגשת לשלב במערכת בו ניתן לתאם ראיון.

שלב שלישי - ראיון בשגרירות

השלב המכריע ביותר בכל הליך חידוש ויזה לארה"ב הוא הראיון האישי בשגרירות ארה"ב בתל אביב או הקונסוליה האמריקאית בירושלים. לראיון יהיה עליכם להגיע עם אישור על מילוי הטופס, אישור על מועד הראיון, שתי תמונות לויזה לארה"ב ודרכון בתוקף. בנוסף יהיה עליכם להוכיח את קשרים חברתיים, אישיים וכלכליים לישראל, על כן יש להביא עמכם כל מסמך המעיד על קשרים אלו וזאת בכדי להוכיח שאין בכוונתכם להשתקע בארה"ב, לעבוד שם באופן לא חוקי או כל עבירה אחרת הנוגדת את מגבלות הויזה. בתום הראיון הקונסול יאמר לכם האם אושרה בקשתכם עבור חידוש ויזה לארה"ב והאם לא.


שלטונות ההגירה של ארה"ב דואגים להקפיד מאד על כל הנהלים שלהם, לכן, אין שום הבטחה שאם בעבר אושרה עבורכם ויזה לארה"ב שכעת בעת חידוש ויזה לארה"ב תאושר בקשתכם באופן מיידי. העובדה שהיתה ברשותכם ויזה לארה"ב משחקת לטובתכם כל עוד לא עברתם על חוקי הויזה אך יחד עם זאת עדיין יהיה עליכם להוכיח את זכאותכם בשנית ועל פי הנהלים והקריטריונים שהשתנו מהפעם הקודמת שהונפקה עבורכם ויזה. חשוב לוודא מה סוג הויזה לה אתם נדרשים, אם לפני עשר שנים קיבלתם ויזת עבודה, אך כיום הנכם חיים בישראל ואינכם עובדים בארה"ב, עליכם לבקש חידוש ויזה לארה"ב של תייר ולא עבודה. סוג הויזה אותה אתם מבקשים לחדש משפיע על סוג הטפסים אותם תצטרכו למלא.

 
 
2009-2013  © כל הזכויות שמורות למג'יק ויזה צור קשר - תקנון - מדיניות פרטיות  - ויזה לארה"ב - ויזה לארצות הברית